EDUAWEN EUROPE

23. apríla 2024 sme sa v centrále Národnej banky Slovenska zúčastnili stretnutia s novinárkami a novinármi, ktorých sme v spolupráci s našimi partnermi FinQ Centrom a Nadáciou Národnej banky Slovenska informovali o aktuálnych výsledkoch diagnostického merania žiakov v programe FinQ. Hlavná expertka Eduawen Europe Darina De Jaegher prezentovala...

18. apríla 2024 sme sa zúčastnili na odbornom seminári Európa na dosah, ktorý sa uskutočnil v Liptovskom Mikuláši. Na seminári sme predstavili podstatu programu EUQ, ktorý vznikol s cieľom rozvíjať európsku demokratickú kultúru u žiačok a žiakov na základných a stredných školách. Výchovným poradcom pôsobiacim na stredných školách, zástupcom...

V dňoch 16. – 18. apríla 2024 sme participovali na organizácii celoštátneho kola Olympiády ľudských práv v Omšení. Nosnou témou aktuálneho 26. ročníka Olympiády ľudských práv sa stali ľudské práva ako hrádza proti nenávisti. Na podujatí sa zúčastnilo 62 súťažiacich, s nimi 45 pedagogických osobností stredných škôl rôznych typov a ďalšie partnerské...


Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci MŠVVaM SR a FinQ Centrum

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR bude spolupracovať s inovatívnym projektom FinQ. Vo štvrtok 25. 4. 2024 podpísalo memorandum o spolupráci s Národnou bankou Slovenska, Slovenskou sporiteľňou, Národným inštitútom vzdelávania a mládeže a FinQ Centrom. Cieľom memoranda je podporiť kurikulárnu reformu a aktivity smerujúce k zlepšeniu funkčnej gramotnosti žiakov.

Základným poslaním spoločnosti EDUAWEN EUROPE je výskum v oblasti vzdelávania a systematická implementácia zmien vo vzdelávacej praxi pomocou overených vedeckých dát.

Naše odborné aktivity zameriavame na presnú diagnostiku priebehu a výsledkov učenia sa s ambíciou komplexne zlepšiť plánovanie a riadenie učebného procesu. Kľúčovým cieľom nášho profesionálneho záujmu je rozvoj kultúry poznávania, osobnostného rozvoja, komunikácie a sociálnej interakcie detí a mládeže v kontexte celoživotného vzdelávania.

Teoretickým východiskom nášho prístupu k vzdelávaniu je originálna Databáza deskriptorov kognície a sociálnej interakcie (DaCoSiDe), ktorú sme vytvorili na základe našich výskumných zistení i na základe najnovších poznatkov z oblasti kognitívnej antropológie, kognitívnej lingvistiky, filozofie mysle a ďalších vedeckých disciplín.

Implementácia vzdelávania prostredníctvom referenčného rámca DaCoSiDe preukázateľne zlepšuje kvalitu učebného procesu a súčasne získava značku kvality na škále Rady Európy v zmysle Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky na úrovni ovládania A1 až C2.